امروز : سه شنبه, 28 دی 1395
دانلود تحقیق ، پروژه و مقالات دانشجویی
برای جستجو لطفا یکی از بخش های مورد نظر را انتخاب کنید
موضوعات

تاریخ : 25 آذر 1395
قیمت : 10000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه مقایسه¬ خصوصیات سینتیکی آنزیم لیپاز آزاد و تثبیت شده روی نانو ذره کیتوسان

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41601

نویسنده : koreshzadeh

لیپاز آنزیمی است که چربی را به اسید چرب و الکل هیدرولیز می­کند. لیپاز یک آنزیم همه کاره است که کاربرد های صنعتی بسیاری دارد. اما پایداری لیپاز در محیط های مختلف نظیر آنزیم­های دیگر بیش از اندازه پایین می­باشد تا امکان استفاده آن را تحت شرایط سخت که برای کاربردهای صنعتی لازم می­باشد، میسرکند. به علاوه لیپاز گران قیمت است و به لحاظ اقتصادی استفاده از لیپاز به فرم آزاد مقرون به صرفه نیست و چون نیمه عمر آنزیم آزاد کمتر است و قابلیت بکارگیری مکرر آن محدودیت دارد لذا از آنزیم تثبیت شده بر روی بسترهای مختلف استفاده می­کنند. به دلیل قابلیت حل بالای آن در آب نمی­توان از آن مجددا استفاده کرد. بسیاری از تحقیقات استفاده از تکنیک های تثبیت را برای غلبه بر این محدودیت ها مورد بررسی قرار دادند.

برای تثبیت آنزیم لیپاز غالبا از پایه های متخلخل آلی استفاده می­شد اما در سال های اخیر از انواع نانو ذرات به دلیل سطح تماس بالا و حجم بالای منافذ که ورود مولکول­های آنزیم را تسهیل می­کند استفاده شده است چون فعالیت و قابلیت بکارگیری مکرر و پایداری عملیاتی آن را افزایش می­دهد.

یکی از انواع مناسب حامل های نانو، ذرات کیتوسان می­باشد که یک نوع پلیمر بیولوژیکی است لذا در این تحقیق خصوصیات سینتیکی آنزیم لیپاز آزاد و تثبیت شده برروی نانو ذره کیتوسان بررسی خواهد شد.

 

105 صفحه

تاریخ : 25 آذر 1395
قیمت : 10000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه مطالعه تجربی و مدلسازی ریاضی خشک کن دوار صنعتی تولید دی کلسیم فسفات

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41600

نویسنده : koreshzadeh

دی کلسیم فسفات یکی از مکمل هایی است که تاثیر بسزایی در افزایش رشد و نمو، باروری و شیردهی و استخوانبندی دام و طیور را دارد و بهبود بخشیدن به کیفیت این محصول کمک شایانی به صنعت دام و طیور می کند. رطوبت موجود در دی کلسیم فسفات بر روی درصد جذب آن در بدن جاندار موثر است لذا برای رساندن رطوبت آن به حد مطلوبش (حداکثر 3 درصد) از خشک کن استفاده می شود. خشک کن مورد بررسی در اینجا خشک کن دوار می باشد.

بررسی روند خشک کردن در خشک کن دوار مورد نظر در 5 فصل انجام شده است. در فصل اول به تعریف فرایند خشک شدن می پردازیم. در فصل دوم به پیشینه بررسی های انجام شده بر روی خشک کردن و خشک کن ها نگاه اجمالی داریم. بررسی روش انجام کار و توصیف خشک کن مورد نظر در فصل سوم انجام می شود. در فصل چهارم مدل های ریاضی و مدل شبکه عصبی بر روی داده های مختلف صورت می گیرد و در نهایت در فصل پنجم جمع بندی نهایی و پیشنهادها ارائه می شود.

پایان نامه مطالعه تجربی و مدلسازی ریاضی خشک کن دوار صنعتی تولید دی کلسیم فسفات

 

107 صفحه

تاریخ : 25 آذر 1395
قیمت : 10500 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه مطالعه آزمایشگاهی تولید اکسید آهن در مقیاس ریزساختاری با استفاده از روش ترسيب با ضد حلال فوق بحرانی

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41599

نویسنده : koreshzadeh

امروزه استفاده از فناوري سيالات فوق بحراني جهت توليد محصول با اندازه­هاي ميکرويا نانو، رشد افزوني يافته است. با توجه به برخي خواص گاز گونه و مايع گونه سيالات فوق بحراني نظير نفوذپذيري و دانسيته بالا امکان کاربرد فرآيندهاي سيالات فوق بحراني در توليد مواد مختلف در مقياس ميکرو يا نانو در صنايع مختلف فراهم شده است. از کاربردهاي مهم اينگونه فرآيندها مي­توان به توليد مواد مختلف نظير داروها، پروتئينها بيوپليمرها و همچنين مواد شيميايي در مقياس ميکرو و يا نانو اشاره داشت.

فناوري استفاده از سيالات فوق بحراني تمهيدات متعددي را جهت دستيابي به اهداف ذکر شده مهيا مي­سازد. مي دانيم که دي اکسيد­کربن يکي از پرکابردترين سيالات در فرآيندهاي فوق بحراني مي­باشد. دي اکسيد­کربن داراي فشار بحراني حدود 8/73 بار و دماي بحراني 1/31 درجه سانتيگراد است. به علاوه دي اکسيد­کربن، سيالي غير سمي، غير قابل احتراق، ارزان ودوستدار محيط زيست مي باشد.

پایان نامه مطالعه آزمایشگاهی تولید اکسید آهن در مقیاس ریزساختاری با استفاده از روش ترسيب با ضد حلال فوق بحرانی

 

91 صفحه

تاریخ : 25 آذر 1395
قیمت : 11000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه مطالعه آزمايشگاهي پدیده ی سایش گاز حاوی شن و قطرات مایع در خطوط لوله

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41598

نویسنده : koreshzadeh

در صنایع نفت و گاز، استخراج از چاه ناگزیر با ناخالصی هایی از قبیل شن، ذرات جامد و مایعات هیدروکربنی و آب همراه است که مشکلات عدیده ای در سیستم های بهره برداری ایجاد می کنند. یکی از مشکلات مهم این مواد همراه سایش است. سایش برای مدت زمان طولانی به عنوان یک منبع ایجاد مشکل در سیستم های تولید و بهره‌برداری هیدروکربن شناخته شده است. بسیاری از خرابی های خطرناک مربوط به زانویی ها، لوله ها، چوک ها و ابزارهای سنجش و کنترل در سکوهای بهره‌برداری، واحدهای حفاری و دیگر تاسیسات زیردریایی در دهه­های قبل در نتیجه سایش بوده است. این مشکلات و خرابی ها هم شامل هزینه تعویض بخشهای فرسوده شده و هم مشکلات محیط زیستی و مسائل ایمنی می­باشد. تمامی رشته لوله درون چاه در معرض خوردگی و سایش قرار دارد اما بعضی از مکانها که دارای انحراف از مسیر اصلی هستند یا دچار تغییر سطح مقطع می­شوند نظیر چوک ها، زانویی ها، سه راهی ها و شیرهای ایمنی زیرسطحی در معرض خطر فراوانی قرار دارند. و در نهایت اگر سایش در طی فرایند تولید بطور مرتب پایش، پیش بینی و کنترل نشود می تواند موجب مختل شدن و یا حتی بسته شدن و تعطیلی کامل چاه برای یک دوره ی طولانی و یا خسارات جبران ناپذیر جانی و مالی شود.

 

106 صفحه

تاریخ : 25 آذر 1395
قیمت : 8500 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه مدل‌سازی و شبیه‌سازی حذف فنل از پساب توسط بیوراکتور از نوع تماس دهنده غشایی

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41597

نویسنده : koreshzadeh

کمبود میزان آب آشامیدنی در دسترس و افزایش روزافزون گازهای گلخانه‌ای در جو زمین، سبب شده تا دانشمندان و پژوهشگران به دنبال راه‌حلی اساسی برای رفع این مشکل باشند؛ زیرا این گازها موجب افزایش دمای سطح زمین و به‌تبع آن، آب شدن یخچال‌های طبیعی و تبخیر آب‌های سطحی خواهند شد.

با توجه به کمبود آب آشامیدنی، محققان در تلاش هستند که برای آبیاری زمین‌های کشاورزی یا در کارخانه‌های صنعتی از پساب های موجود استفاده کنند. اما نمی‌توان از فاضلاب‌ها به‌طور مستقیم استفاده کرد زیرا برخی از آن‌ها حاوی مواد سمی، خطرناک و مضر برای سلامتی انسان ها و محیط زیست هستند. همچنین بعضی از پساب‌ها را نمی‌توان مستقیماً دفن و یا وارد محیط‌زیست کرد، خصوصاً پساب‌ مربوط به بیمارستان‌ها، کارخانه‌های مواد شیمیایی و تسلیحات نظامی و شیمیایی زیرا میزان آلاینده‌های موجود در این پساب بسیار بالاست. با این تفاسیر قبل از استفاده، بایستی تصفیه بر روی آن ها انجام شود و مواد آلاینده، میکروب‌ها و مواد مضر آن ها از بین برود. اما بسته به نوع و کیفیت پساب، روش‌های مختلفی ارائه‌شده است که در این فصل به برخی از آن ها اشاره خواهد شد.

 

 

76 صفحه

تاریخ : 25 آذر 1395
قیمت : 15000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه مدلسازی ریاضی سینتیک هسته گذاری و رشد نانو ذرات پلیمری در فرایند پلیمریزاسیون امولسیونی با استفاده از نتایج هدایت سنجی

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41596

نویسنده : koreshzadeh

پليمر به مولکولهاي بسيار بزرگي اطلاق مي­شودکه از واحدهايي متعدد و داراي اتصالات داخلي ساخته شده باشند. به عبارت ديگر، مي­توان اينگونه اظهار نمود که پليمرمولکول بزرگي است که از تعداد زيادي مولکولهاي کوچکترساخته شده است.مولکولهاي کوچکي که به­عنوان قطعات سازندۀ اين مولکولهاي بزرگ بکار مي­روند، مونومر ناميده مي­شوند]1[.

در این فصل، پس از تعریف واژۀ پلیمر و انواع پلیمریزاسیون، در این فصل، به گذر مختصری بر پلیمریزاسیون امولسیونی پرداخته و مکانیسم کلی آن را بررسی می­کنیم، مراحل کلی آن را شرح و بسط داده و به صورت شماتیک به تفسیر آن می­پردازیم. پس از آن گریز مختصری بر مونومر بوتادین داشته و خواص کلی این مونومر را توضیح می­دهیم. در نهایت، مروری خواهیم داشت بر کارهایی که در زمینۀ مدلسازی و شبیه­سازی پلیمریزاسیون امولسیونی تاکنون انجام شده است.

هدف نهايي اين مطالعه کنترل توزيع اندازه ذرّات در راکتور ناپيوسته پليمريزاسيون امولسيوني پلي­‌بوتادين مي‌­باشد. همانطور كه اشاره شد در زمينۀ توزيع اندازه ذرّات در پليمريزاسيون امولسيوني، مقالات اندکي وجود دارد. براي کنترل کامل توزيع اندازه ذرّات نياز به شبيه­سازي و مدلسازي دقيق فرايند مي­‌باشد. با توجه به طبيعت هتروژن محيط پليمريزاسيون امولسيوني پديده­هاي زيادي مانند هسته‌زايي، رشد ذرّه، دفع و جذب راديکال­ها به ذرّات و ... در سيستم روي مي­‌دهد که همگي اين پديده­ها در مدلسازي ديده شده است. براي هر يک از اين پديده­ها، در مقالات روابط متعددي ارائه شده است که پس از بررسي، مناسبترين آنها انتخاب گرديده است.

 

188 صفحه

تاریخ : 24 آذر 1395
قیمت : 10500 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه مدلسازي، شبیه سازی و بهینه سازی رآکتور بسترچکه-ای پتروشیمی جم به منظور هیدروژناسیون 1و3-بوتادین

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41595

نویسنده : koreshzadeh

صنعت پتروشيمي در ايران تحولات ودگرگوني هاي فراواني داشته است . تحولاتي كه اين صنعت عظيم را رفته رفته به صنعت اول كشور تبديل مي­كند. صنعت پتروشيمي به عنوان يكي از منابع تامين نيازهاي بسياري از صنايع داخلي ، صدور وتوليد فرآورده­هاي خود و منبع مهم ارزآوري و اشتغال­زايي براي كشور ، از جايگاه ويژه­اي برخوردار است . براين اساس در چهار چوب برنامه سوم توسعه اقتصادي كشور، طرح­هاي پتروشيمي در منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس جنوبي پيش بيني شده است. طرح مجتمع الفين دهم (پتروشيمي جم) يكي از طرح­هاي برنامه استراتژيك توسعه صنايع پتروشيمي كشور مي باشد.

اين مجتمع كه در منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس جنوبي قرار دارد شامل واحد هاي الفين، پلي اتيلن سبك خطي، پلي اتيلن سنگين، پلي پروپيلن هر كدام به ظرفيت 300 هزار تن در سال، واحد منواتيلن گلايكول به ظرفيت 400 هزار تن در سال و دي تري اتيلن گلايكول، جمعاً به ميزان 43 هزار تن در سال مي باشد.

 

96 صفحه

تاریخ : 24 آذر 1395
قیمت : 11000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه مدل‌سازي ريفرمر كاتاليستي مونوليتي خودگرمازا براي توليد هيدروژن براي پيل‌هاي سوختي

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41594

نویسنده : koreshzadeh

پيل‌هاي سوختي مستقيماً انرژي شيميايي يک سوخت را به انرژي الکتريکي تبديل مي‌کند. پيل‌هاي سوختي، به علت دانسيته توان بالا، محصولات جانبي بي‌زيان براي محيط زيست و شارژ مجدد سريع، به عنوان يکي از تکنولوژي‌هاي نوين براي توليد انرژي در آينده و جايگزين مناسبي براي توليد انرژي از روش‌هاي مرسوم محسوب مي‌شوند. مهم‌ترين مزيت پيل‌هاي سوختي، در مقايسه با موتورهاي رفت و برگشتي و استرلينگ، امکان دستيابي به بازده بالاتر در تبديل سوخت به الکتريسيته است که به ‌ويژه در مناطق آلوده مناسب است.

براي پيل‌هاي سوختي، هيدروژن سوخت ارجح است. مزيت استفاده از هيدروژن در پيل سوختي به واکنش‌پذيري زياد آن براي واکنش الکتروشيميايي آند و غير آلاينده بودن آن برمي‌گردد. با اين وجود، هيدروژن به صورت يک محصول گازي در طبيعت موجود نمي‌باشد. به همين جهت بايد از آب، سوخت‌هاي فسيلي و ساير مواد با دانسيته هيدروژن بالا استفاده شود که مي‌تواند فرآيند دشوار و پرهزينه‌اي باشد. همچنين ذخيره کردن هيدروژن، بخصوص براي استفاده در وسايل نقليه و کاربردهاي خانگي، هنوز به آساني امکان‌پذير نشده است. به همين منظور استفاده از سيستم‌هاي فرآوري‌ سوخت پيشنهاد شده است تا هيدروژن موردنياز براي پيل‌هاي سوختي در محل توليد شود. استفاده از اين سيستم‌هاي فرآوري سوخت، امکان ترکيب دانسيته انرژي بالاي سوخت‌ها و دانسيته توان بالاي پيل‌ سوختي را مي‌دهد و در مجموع يک سيستم با بازده بالا را بوجود مي‌آورد. تاکنون تحقيقات زيادي براي بررسي سيستم‌هاي فرآوري سوخت بصورت کار آزمايشگاهي و مدل‌سازي صورت گرفته است.

 

104 صفحه

تاریخ : 24 آذر 1395
قیمت : 10000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه مدل¬سازی فرآيند توليد ترکيبات آلي با استفاده از سيستم پيل سوختي ميکروبي معکوس

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41593

نویسنده : koreshzadeh

منابع انرژي رو به زوال سوخت‌هاي فسيلي، جامعه رو به توسعه انساني را در آينده‌اي نه‌چندان دور دچار کمبود سوخت مي‌سازند. با رشد سريع جمعيت و رسيدن آن به مرز 10 ميليارد نفر تا 50 سال ديگر نياز به منابع پايان‌ناپذير سوخت افزايش خواهد يافت]1[. بر اساس تخميني از رشد جمعيت و رشد اقتصادي همراه با آن و با در نظر گرفتن روند رشد تقاضاي انرژي، ميزان تقاضاي انرژي در سال 2050 ميلادي 27 تراوات و در سال 2100 ميلادي 43 تراوات خواهد بود]2[. بنابراين اگرچه نفت، گاز طبيعي و ذغال سنگ در کوتاه مدت مي­توانند نياز انرژي را برآورده نمايند، ولي در دهه­هاي آتي و با پيشي گرفتن تقاضاي نفت از عرضه آن، نمي­توانند به عنوان يک گزينه مناسب مطرح شوند. در نتيجه با توجه به اينکه منابع سوختهاي فسيلي رفته رفته در حال کاهش است حتي در صورت يافتن منابع جديد نفت و يا افزايش بهره­برداري از مخازن موجود، مشکل مهم تغييرات آب و هوايي نه تنها حل نمي­شود، بلکه تشديد نيز خواهد شد. بدون شک رهاسازي کربن ذخيره شده در سوخت­هاي فسيلي، غلظت دي­اکسيد کربن را در جو افزايش مي­دهد؛ انباشتگي گازهاي گلخانه­اي در سال­هاي اخير سبب شده که دماي متوسط جهاني از دماهاي پيش از تاريخ نيز فراتر رفته و منجر به ذوب يخ­هاي طبيعي و افزايش سطح درياها بشود]2[. بنابراين حتي جايگزيني نفت و گاز با سوخت­هاي ديگري مانند ذغال­سنگ، هيدرات متان و قطران ذغال­سنگ نيز منجر به رهاسازي گاز دي­اکسيد کربن بيشتر به جو، تشديد نمودن آسيب­هاي زيست محيطي و شتاب بخشيدن به تغييرات آب و هوايي مي­گردد. بنابراين از اين ديدگاه ما به روشي براي توليد انرژي نيازمنديم که با نرخ بيش از 1% در هر قرن گاز دي­اکسيد کربن را به جو وارد ننمايد. بزرگ­ترين چالش پيش رو اين است که علاوه بر برآورده نمودن نياز رو به رشد انرژي، مسئله نشر گازهاي گلخانه­اي نيز به طور همزمان برطرف گردد.

 

89 صفحه

تاریخ : 24 آذر 1395
قیمت : 12000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه مدل سازی سینتیک خشک کردن چای با استفاده از شبکه های عصبی مصنوعی

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41592

نویسنده : koreshzadeh

محصولات کشاورزی در مقادیر بالا تولید می شوند ولی بلافاصله مصرف نمی شوند با این حال بسیاری از این محصولات را می توان با استفاده از پردازش های خاص حفظ کرد.یکی از این روش ها خشک کردن است .]21[

خشک کردن قدیمی ترین روش برای جلوگیری از فساد غذاست .خشک کردن فرآیندی است برای افزایش عمر مفید محصولات کشاورزی بدون از دست دادن خواص مغذی قبل ازمصرف. خشک کردن به عنوان یک روش کاربردی نگهداری در مقیاس صنعتی به منظور به حداقل رساندن فساد بیوشیمیائی ،شیمیائی و میکرو بیولوژی با کاهش مقدار آب و فعالیت آب از مواد تعریف میشود. در فرآیند خشک کردن،آب از درون مواد غذایی توسط نفوذ به سطح مواد به وسیله ی هوا منتقل می شود و از آنجا به وسیله ی جابجایی به جریان هوا منتقل می شود .]21،22[

ماده ای که در این تحقیق مورد مطالعه قرار گرفته است چای می باشد .چای ،بهترین نوشیدنی پس از آب است .امروزه چای دم کرده یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی های غیرالکلی در جهان است وتقریباً مصرف آن هم ردیف بامصرف قهوه (کافه)است.]23[

 

112 صفحه

تاریخ : 24 آذر 1395
قیمت : 13500 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه مدلسازی خواص بحرانی مواد آلی

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41591

نویسنده : koreshzadeh

پیش بینی درست خواص بحرانی در تعیین خواص فازی سیستم ها اهمیت زیادی دارد. حالت بحرانی تنها شرایطی است که فازهای مایع و بخار را شناسایی می کند و در تئوری و عمل به یک اندازه مهم می باشد. در کلیه عملیات تولید و فرآیند هیدروکربن ها دانستن شرایط بحرانی نقش اساسی دارد. زیرا این عملیات ها در شرایط بسیار نزدیک به نواحی نقاط شبنم و حباب صورت می گیرد و اغلب با پدیده های هم دما یا هم فشار عقب روی[1]همراه است]1[. پیش بینی خواص سیالات و طراحی محاسبات در این ناحیه بسیار مشکل است و دانستن نقطه بحرانی در حل این مشکل به ما کمک می کند.

از دید تئوری، بسیاری از خواص ترمودینامیکی با استفاده از خواص بحرانی تعیین می گردند و از دید عملی بسیاری از روابط تجربی بر پایه این خواص سیستم های مورد مطالعه، بنا نهاده شده است.

هر چند داشتن خواص بحرانی در تئوری و عمل بسیار مهم می باشد ولی تعیین این خواص از طریق آزمایش بسیار مشکل است و از لحاظ اقتصادی نیز روش آزمایشگاهی برای تعیین خواص بحرانی مناسب نمی باشد

 

.

127 صفحه

تاریخ : 24 آذر 1395
قیمت : 15000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه مدل سازی حذف یون کلرید از میعانات گازی با استفاده از نانوفیلتراسیون

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41590

نویسنده : koreshzadeh

فیلتراسیون فرآیندی که طی آن حل‌شونده با عبور از یک محیط یا مانع نیم‌تراوا، به صورت فیزیکی جداساز‌ی می‌‌گردد. فرآیندهای غشایی، فرآیندهای فیلتراسیون پیشرفتهای هستند که از خواص جداسازی لایه‌های پلیمری یا غیرآلی متخلخل بهره می‌گیرند و در گستره وسیعی از فرآیندهای صنعتی به منظور جداسازی مولکول‌های زیستی، کلوئیدها، یون‌ها، حلالها و همچنین گازها مورد استفاده می‌باشند. در تعریف IUPAC، نانوفیلتراسیون یک فرآیند جداسازی بر پایه غشا و با نیرو محرکه فشار است، که در آن، ذرات و مولکول‌های کوچکتر از 2 نانومتر جدا می شوند[1]. غشاها میتوانند در بيشتر فرايندهای جداسازی به کار روند و فرايندهای شيميايي از قبيل تقطير، استخراج و جذب را تکميل نمايند و يا جايگزين مناسبی برای آن‌ها باشند.

 

143 صفحه

جدیدترین مطالب
تبلیغات