امروز : سه شنبه, 28 دی 1395
دانلود تحقیق ، پروژه و مقالات دانشجویی
برای جستجو لطفا یکی از بخش های مورد نظر را انتخاب کنید
موضوعات

تاریخ : 2 آذر 1395
قیمت : 5000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه اثر عصاره دودی گیاهان و دود آئروسل بر جوانه زنی بذور و صفات رشدی سه گیاه داروئی

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41456

نویسنده : koreshzadeh

با پيشرفت علم شيمي، صنعت دارو سازي نيز پيشرفت کرده ­­است و هر روز شاهد عرضه داروهاي شيميايي جديد به بازار هستيم. اين داروهاي شيميايي اگر چه ممکن است اثر قويتری داشته باشند و نسبت به داروهاي گياهي سريع تر تأثير کنند، ولی عوارض جانبي آنها در مقايسه با داروهاي گياهي بسيار بيشتر است و ممکن است بيمار به بيماري هاي جديدي دچار گردد. بنابراين به منظور حفظ سلامتي، گرايش متخصصان، داروسازان و بيماران به استفاده از گياهان داروئي به طور روزافزون در حال افزايش است.

با افزايش تقاضا براي دارو­هاي گياهي و با توجه به موقعيت خاص آب و هوائي کشور ايران به دلیل دارا بودن بسياري از گونه­هاي گياهي و همچنین با توجه به سابقه ديرينه ما در طب سنتي و استفاده از گياهان داروئي، توسعه تکنيکهاي لازم براي کشت ­و­کار اين گياهان با حداقل هزينه از اهميت بالايي برخوردار است. کشت موفق گياهان دارويي به ميزان زيادي به قابليت جوانه زني موفق بذور آنها وابسته است.

 

131 صفحه

تاریخ : 2 آذر 1395
قیمت : 5000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه اثر عصاره برخی از گیاهان دارویی مراتع استان اردبیل بر جمعیت میکروبی شکمبه تحت شرایط آزمایشگاهی

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41455

نویسنده : koreshzadeh

در بین حیوانات اهلی گیاهخوار، نشخوارکنندگان سهم بزرگی را در تامینخوراک و سلامت بشر دارند. از طرفیتغذیه نقش اصلی را در بازده اقتصادی و عملکردی این دام‌ها داشته به طوری که تقریبا دوسومازکلهزینه تولیدات دامی در واحدهای مختلفپرورش دام به هزینه‌های خوراک اختصاص داشتهوازطرفیباتوجهبهمسئله کمبود پروتئین حیوانی و افزایش تولید با منابع علوفه‌ای موجود، لازم است تا از ارزش تغذیه‌ای منابع خوراکی قابل دسترس و مکمل‌های قابل استفاده به منظور افزایش راندمان تولید اطلاع کافی وجود داشته باشد (امیرخانی، 1386).از این رواهمیت تغذیه مناسب نشخوارکنندگان ایجاب می‌نماید که ارزش غذایی هر یک از مواد خوراکی و اجزای تشکیل دهنده آنها طبق روش‌هایصحیحواستاندارد تعیین گردد (قورچی، 1374).

پایان نامه اثر عصاره برخی از گیاهان دارویی مراتع استان اردبیل بر جمعیت میکروبی شکمبه تحت شرایط آزمایشگاهی

 

103 صفحه

تاریخ : 2 آذر 1395
قیمت : 5000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه اثر عصاره آبی گیاه گل میمونی بر مدت زمان ماندگاری و کیفیت ماهی قزل آلای رنگین کمان در حالت انجماد

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41454

نویسنده : koreshzadeh

زمانی که یک ماده غذایی دچار تغییراتی می شود یا اینکه واکنش های شیمیایی در آن به صورتی به وقوع می پیوندند که ارزش مصرفی آن کاملا پایین آید، یا از بین برود، در این صورت چنین ماده غذایی را فاسد می نامند. فسادها یا از راه عوامل خارجی یا در اثر مواد موجود در خود ماده غذایی ایجاد می شود و دارای منشأ فیزیکوشیمیایی، بیولوژیکی یا میکروبیولوژیکی هستند. بیشتر مواد غذایی فاسد آن چنان دچار تغییرات حسی و ظاهری از نظر رنگ، بو، مزه و قوام می شوند که مصرف کنندگان متوجه آن شده و از مصرف آن صرف نظر می کنند. فساد مواد غذایی را می توان به طور کلی به سه دسته فساد میکروبی، فساد شیمیایی و فیزیکی تقسیم کرد(گریسی[1]و همکاران، 2001).

 

74 صفحه

تاریخ : 2 آذر 1395
قیمت : 5000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه اثر شمع فداشونده با حضور شکاف و طوق در کاهش عمق آبشستگی موضعی پایه پل

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41453

نویسنده : koreshzadeh

پل­ها از جمله حیاتی­ترین سازه­های ارتباطی هستند. پل­ها اکثرا بر روی رودخانه­ها احداث می­شوند بنابراین از مهم­ترین و پرکاربردترین سازه­های رودخانه­ای محسوب می­شوند که از دیرباز مورد استفاده بوده­اند. همه ساله در اثر بروز سیلاب در رودخانه­ها، تعداد زیادی از پل­ها، درست در زمانی که بیشترین نیاز به آنها وجود دارد، تخریب می­شوند ( ثانی­خانی و همکاران، 1387 ).

وقوع آبشستگی در اطراف پایه­های پل یکی از عمده­ترین دلایل تخریب پل­ها می­باشند. هزار پل در سی سال گذشته در ایالات متحده آمریکا تخریب شده ، که 60% تخریب­ها بعلت آبشستگی بوده است. این تخریب­ها علاوه بر خسارت جانی، میلیون­ها دلار خسارت مالی برای ساخت و بازسازی پل­ها در آمریکا به­همراه داشته، که این هزینه در سال 1973، 75 میلیون دلار و در سال 1993، 2/1 بیلیون دلار برآورد شده است. همچنین بررسی­ها در انگلستان نشان داد که 49% خرابی­ها به علت آبشستگی بوده­است (گارسیا 2008 )[1]. بنابراین برای طراحی ایمن و مقرون به­صرفه، لازم است که آبشستگی اطراف پایه پل کنترل شود (بگ و بگ ،2013)[2].

 


133 صفحه

تاریخ : 2 آذر 1395
قیمت : 5000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه اثر سطوح مختلف کنجاله کنجد در جیره های بر پایه اسید های آمینه کل و قابل هضم همراه با فیتاز برعملكرد و خصوصيات لاشه جوجه های گوشتی

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41452

نویسنده : koreshzadeh

امروزه مساله تامین غذا و مصرف آن به عنوان یکی از اساسی ترین موضوعات جوامع بشری در آمده است. باید عنوان کرد که رسیدن به استقلال سیاسی و اجتماعی و فرهنگی جوامع بشری جدا از تأمین امنیت غذایی عملاً بی‏مفهوم است. جهانی که امروزه 7 میلیارد انسان را در خود جای داده است تغذیه را مهمترین مسئله حال و آینده خود می‏داند. محدودیت منابع غذایی و مهمتر از آن انحصار منابع و تولید غذای میلیاردها انسان در تعدادی از کشورهای پیشرفته و توزیع نامتعادل آن در جهان تراژدی غم‏انگیز فقر و گرسنگی و در نهایت مرگ را برای میلیون‏ها نفر کودک، زن و مرد را در کشورهای عقب‏مانده رقم می‏زند. فقر و گرسنگی و قحطی، حوادث دردناکی هستند که اغلب بخاطر محدودیت‏های اقتصادی یا مسائل سیاسی و نه بخاطر کمبود مواد غذایی در بازارهای جهانی در کشورهای خاصی می‏تواند به وقوع پیوندد. در بین غذاهای مورد استفاده انسان، پروتئین حیوانی هم به لحاظ دارا بودن تمام اسیدهای آمینه مورد نیاز بدن انسان و سهل‏الهضم بودن آن نقش اساسی و مهمی در رشد و سلامتی و تکامل جسمانی انسان دارد. در میان انواع پروتئین‏های حیوانی گوشت طیور به دلایل کم چرب بودن، ارزانی آن نسبت به انواع گوشت‏های دیگر، بهبود بازده تولید، پذیرش ایده‏ها و ابداعات نو بواسطه پیشرفت تکنیک‏های فرآوری روی آن و در نتیجه ارائه محصولات متنوع از موقعیت بیشتری نسبت به سایر گوشت‏های دامی برخوردار شده است. افزايش جمعيت جهان نیاز بشر را به مواد پروتئیني روز به روز افزايش مي‏دهد و همين مسئله سبب شده است كه بسياري از حيوانات كه گوشت آنها قابل مصرف انسان مي‏باشد به صورت اهلي درآمده و با پرورش صنعتي آنها بخشي از احتياجات پروتئيني انسان برطرف گردد..

 

88 صفحه

تاریخ : 2 آذر 1395
قیمت : 5000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه اثر سطوح مختلف آهن و گوگرد بر عملکرد و اجزای عملکرد بادام‌زمینی

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41451

نویسنده : koreshzadeh

بادام زمینی یکی از بقولات مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری با رشد نامحدود می‌باشد کهمی‌تواند غذای انسان و دام را تامین نموده و بخش با ارزشی از پروتئین برنامه غذایی را تشکیل دهد (صفرزاده ویشگایی، 1378). این گیاه از نظر رشد و نمو و جذب عناصر معدنی در مقایسه با سایر گیاهان زراعی خصوصیات منحصر به فردی دارد و این خصوصیات بیشتر با نحوه رشد و تولید روغن و پروتئین در دانه‌های این گیاه در ارتباط است (صفرزاده ویشگایی، 1378). اما کم بودن تحقیقات انجام شده در زمینه نیازهای تغذیه‌ای این گیاه در ایران یکی از مهمترین عوامل محدود کننده برای توسعه سطح زیر کشت آن در کشور است. غلاف‌های بادام زمینی بر خلاف غلاف‌های سایر گیاهان تیره باقلا در زیر خاک رشد می نمایند و این موضوع باعث می‌شود که انتقال کلسیم از ریشه ها به طرف غلاف های در حال رشد بسیار کم باشد.

 

82 صفحه

تاریخ : 2 آذر 1395
قیمت : 5000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه اثر سطوح مختلف آبشویی با پساب بر بیلان املاح خاک

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41450

نویسنده : koreshzadeh

محدوديت منابع آب شيرين وکاهش روزافزون آن به دليل افزايش جمعيت جهان و به تبع آن فعاليت‌هايي ‌که در جهت پاسخ‌گويي به نيازهاي اين جمعيت صورت مي‌گيرد، درآينده نه چندان دور انسان را با چالش بزرگي به نام کم‌آبي روبه‌رو خواهد ساخت. افزايش تقاضاي آب از يک طرف و از طرف ديگر افزايش فعاليت‌هاي صنعتي و ازدياد گازهاي گلخانه‌اي موجود در جوّ و پديده تغييراقليم سبب کاهش منابع آب به ويژه در مناطق خشک و نيمه‌خشک شده است. به دليل توزيع نامتوازن جمعيت، آب دردسترس و ثروت، تقسيم متعادل و مساوي منابع آب دشوار است. حدود 1/1 ميليارد از مردم دنيا (18 درصد) به آبهاي پاک دسترسي ندارند [53]. حجم کل آب تجديدپذير در چرخهي هيدرولوژي جهان، چندين برابر نياز جهان است. هر چند به علت عوامل جغرافيايي و اختلاف دماي فصلي مربوط به آب تجديدپذير، تنها 31 درصد از اين آب براي مصارف انسان قابل دسترس است [42]. در مقياس جهاني آبهاي برداشتي سالانه براي آبياري بيش از 65 درصد از کل مصارف انسان را تشکيل ميدهد. آب مصرفي صنعت حدود 20 درصد و مصرف شهري حدود 10 درصد است [1]. بهينهسازي و افزايش بهره وري مصرف آب در بخش کشاورزي (به عنوان بزرگترين مصرف‌کننده آب) در مناطق خشک و نيمه‌خشک، براي داشتن کشاورزي پويا و پايدار و تأمين بدون دغدغه نيازها در آينده امري ضروري است.

پایان نامه اثر سطوح مختلف آبشویی با پساب بر بیلان املاح خاک

 

 

85 صفحه

تاریخ : 2 آذر 1395
قیمت : 5000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه اثر سد زاينده رود بر کيفيت آب و غنای درشت بی¬مهرگان کفزی رودخانه زاينده رود

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41449

نویسنده : koreshzadeh

آب­هاي جاري يا رودخانه­ها از مهم­ترين منابع آب هستند که نقش مهمي در تأمين آب مورد نياز فعاليت­هاي مختلف کشاورزي، صنعت، شرب و توليد برق دارند. آگاهي از کميت وکيفيت منابع آب يکي از نياز­هاي مهم در برنامه­ريزي و توسعه منابع آب، حفاظت و کنترل آن است. بديهي است براي آگاهي ازكيفيت منابع آب وتوليد اطلاعات جامع و کامل بايد پايش­هاي دائمي انجام شود.چرا كه داشتن اطلاعات جامع، صحيح وقابل اطمينان با دوره­هاي زماني مناسب مي­تواند عامل مهمي در تصميم گيري­ها و سياست­گذاري­ها باشد [13].

رودها نه تنها آب بلکه مقدار زيادي رسوب، کاني­هاي محلول و پوده­هاي غني از مواد غذايي حاصل از پسماند گياهان و جانوران زنده و مرده را به پايين دست حمل مي­کنند. تغييرات يک رودخانه نه تنها وابسته به سرزمين­هاي گوناگوني است که از آنها مي­گذرد، بلکه به تغييرات فصلي و تفاوت ميان سال­هاي خشک و تر نيز مربوط مي­شود. تغييرات سالانه و فصلي حجم آب، رسوبات و مواد مغذي شسته شده در يک حوزه آبخيز ممکن است بسيار زياد باشد، به ويژه در مناطق خشک که بخش بزرگي از بارش سالانه در چند طوفان مي­بارد [24].

 

94 صفحه

تاریخ : 2 آذر 1395
قیمت : 5000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه اثر سالیسیلیک اسید روی عملکرد و اجزای عملکرد جو رقم (والفجر) در شرایط تنش خشکی

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41448

نویسنده : koreshzadeh

جو (Hordeum vulgare L.) یکی از قدیمی ترین گیاهان زراعی و چهارمین غله مهم جهان پس از گندم، ذرت و برنج است میزان تولید جهانی حدود دو پنجم گندم می باشد (پولمن[1]، 1973). با روندی که افزایش جمعیت درجهان دارد، برای تأمین مواد غذایی درسالهای آینده بایستی میزان تولیدات کشاورزی و مواد غذایی بسیار افزایش یابد تا بتواند نیازهای غذایی جامعه بشری را مرتفع سازد. ازدیدگاه کارشناسان تولیدات کشاورزی، افزایش تولید غذا تنها راه حل مشکل گرسنگی است. بویژه در کشورهای در حال توسعه، لازم به سرمایه گذاری بیشتر در امر تولید غذا می باشد چنانچه قرار باشد عرضه غذا به صورت کنونی انجام شود، این کشورها می بایست طی 30 سال در آینده حداقل 60 درصد به تولیدات کشاورزی خود بیفزایند (فتحی، 1382). نزدیک به 70 درصد جمعیت جهان در کشورهای در حال توسعه متمرکز شده در حالی که از نظر تولیدات غذایی این نسبت برعکس می باشد.

پایان نامه اثر سالیسیلیک اسید روی عملکرد و اجزای عملکرد جو رقم (والفجر)  در شرایط تنش خشکی

 

110 صفحه

تاریخ : 2 آذر 1395
قیمت : 5000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه اثر دماهاي انجماد و دوام آن بر درصد جوانه زني گرده برخي از ژنوتيپ‌هاي نر پسته و بررسي ميزان مقاومت آنها از طريق پارامتر نشت يوني

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41447

نویسنده : koreshzadeh

بیشتر درختان ميوه مناطق معتدله در معرض سرماي زمستانه قرار مي گيرند که باعث زيان هاي اقتصادي زيادي در آنها مي گردد. به اين دليل مناطق مورد کشت و توليد ميوه مطلوب و مناسب در اين نواحي مناطقي است که زيان هاي حاصل از سرما در آن حداقل باشد . درهر صورت زيان ناشي از سرمازدگي دراکثر مناطق ميوه کاري مشاهده مي شود. از طرفي دماي پائين يکي از عوامل محيطي است که کشت، پرورش و توليد محصولات باغباني را محدود مي کند . براي مثال فصل رشد محصولات يکساله بوسيله طول زمان عاري از يخ مشخص مي شود.همينطور در محصولات دائمي دماي پايين زمستانه،سرماي زودرس در پائيز و سرماي ديررس بهاره يکي از عوامل محدود کننده در توليد محصولات باغباني است. بنابراين درک مقاومت به دماي پايين بعنوان يکي از عوامل محيطي به منظور دستيابي به روش هاي مقابله با آن به منظور کاهش خسارت ناشي از اين پديده يکي ازاهداف مهم پژوهش براي متخصصين علوم باغباني و فيزيولوژيست ها مي باشد .

 

90 صفحه

تاریخ : 2 آذر 1395
قیمت : 5000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه اثر درصد ماده خشک شیر و ترکیبی از گیاهان دارویی بر عملکرد و فراسنجه¬های خونی گوساله¬های شیر خوار

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41446

نویسنده : koreshzadeh

گوساله‌ها از زمان تولد تا شیرگیری بدلیل تغییرات شگرف فیزیولوژیکی و متابولیکی که به موجب آن ها از یک موجود تک‌معده‌ای به یک نشخوارکننده تبدیل می‌شوند، تحت تاثیر تنش قابل توجهی قرار می‌گیرند. به منظور توليد مطلوب گاوهاي پر‌‌توليد، بايد گوساله‌هاي شيرخوار با استعداد ژنتيکي بالا را به روش مناسب و بهينه تغذيه کرد، اقتصادي بودن گاوداري تا اندازه زيادي تابع موفقيت گاودار در رشد و پرورش گوساله‌ها جهت جايگزيني است. امروزه دیدگاه­های متفاوتی در رابطه با روش­ها و مقادیر تغذیه شیر به گوساله­­ها ارائه شده است، خان(2011) گزارش کرد که تغذیه مقادیر بالای شیر به گوساله­ها سبب افزایش وزن روزانه، بهبود بازده خوراک ودر نهایت بهبود عملکرد گوساله شده است[89]. در همین خصوص دیده شده است که تغذیه مقدار بالای شیر در سنین اولیه می­تواند اثرات طولانی مدتی بر عملکرد گوساله داشته باشد، سوبرون(2009) گزارش کرد هنگامی که به گوساله­ها شیر بیش تری خورانده شد این حیوانات در دوره شیر­دهی شیر بیش تری تولید کردند[141].

 

113 صفحه

تاریخ : 2 آذر 1395
قیمت : 5000 تومان

عنوان مقاله : پایان نامه اثر چند شکلی های ژن GH بر صفات رشد در ماهی سفید دریای خزر (Rutilus kutum) و کپور معمولی (Cyprinus carpio) به روش PCR-SSCP

‎ قالب بندی : doc

کد محصول : 41445

نویسنده : koreshzadeh

روند رو به رشد جمعیت جهان و متعاقب آن افزایش نیازهای پروتئینی باعث شده است که بشر به مصرف آبزیان ازجمله ماهیان رو آورد. همچنین کاهش ذخایر آبزیان بشر را بر آن داشته تا برای پرورش گسترده آبزیان در محیط‌های آبی کوچک و محدود نیز اقدام کند. امروزه تقاضا برای مصرف ماهی در کلیه نقاط دنیا در حال افزایش است. به همین دلیل پیشرفت سریع در برنامه‌های تحقیقاتی به خصوص در زمینه تکثیر، پرورش، تغذیه، ژنتیک و مدیریت سیستم‌های پرورشی مورد نیاز خواهد بود. تقاضای جهانی برای مصرف ماهی و فرآورده‌های دریایی تحت تاثیر سه عامل افزایش جمعیت، میزان درآمد و قیمت آن است. پیش بینی شده است که تا چند سال آینده تقاضای جهانی برای مصرف ماهی و فرآورده‌های دریایی به بیش از 100 میلیون تن برسد (فائو، 2008). برای بهره برداری بیشتر از سیستم‌های تولید باید به دنبال راهکارهایی از قبیل اصلاح نژاد، بهبود تغذیه و یا مدیریت صحیح پرورش باشیم. در این بین اصلاح نژاد که به منظور تغییر ظرفیت ژنتیکی برای صفات اقتصادی مورد نظر انجام می‌گیرد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

73 صفحه

جدیدترین مطالب
تبلیغات