میهن داکس با طعم جدید

به پاس قدردانی از تمامی بازدیدکنندگان و همراهان همیشگی میهن داکس که باعث پیشرفت روز افزون ما و همچنین امیدی برای ادامه بودند بر آن شدیم که این بار محیط میهن داکس را دلنشین تر از گذشته برای کاربران آماده سازیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد لذا چنانچه مورد یا نکته نظری در ضمینه بروزرسانی اخیر میهن داکس دارید آن را از طریق بخش تماس با ما با ما در میان بگذارید
با تشکر - مدیریت میهن داکس دانلود تحقیق


تاریخ:  4 بهمن 1394
تعداد صفحه:   4
قالب بندی : doc
نویسنده:   koreshzadeh
قیمت:  5000 تومان


عمارت باغ جهان‌نما تا به حال سالم برجاي مانده و به شكل هشت ضلعي است. در محوطه داخل عمارت، در وسط، يك حوض از سنگ مرمر يك پارچه ساخته شده و چهار شاه‌نشين در چهار گوشه آن ايجاد گرديده است. اتاقهاي بين شاه‌نشينها دو طبقه است. نماي عمارت كلاه فرنگي باغ جهان‌نما از آجر است. در سالهاي پيش بوسيله مالك خصوصي پنجره‌هاي چوبي قديمي عمارت برداشته شده و پنجره‌‌هاي آهني و ناهماهنگ با ساختمان نصب گرديده است. بدنه و لبه‌هاي حوض‌ها با قطعات سنگ‌هاي سرخ فام ساخته شده است. دو خيابان طويل در دو سمت شمال و جنوب و شرق و غرب باغ وجود دارد. ديوارهاي آجري و قديمي باغ از بيرون به همان صورت اصلي خود نمايان است. پس اين ديوارها با قطعات سنگ نيمه تراش ساخته شده است. نماي دو سوي ديوارها داراي طاقنما است. لچكي‌هاي طاقنماهاي داخلي در دوره زنديه كاشيكاري شده ولي بر اثر بي توجهي كاشيها فرو ريخته و فقط قطعات كوچكي در بعضي جاها باقي مانده است. ديوار غربي كمي نشست كرده و انحنايي به طرف داخل دارد .   
صحن باغ جهان‌نما مشحون از درختان سرو و كاج كهنسال و مركبات و انواع ميوه‌هاست. اين باغ سابقاً از آب ركن‌آباد مشروب مي‌شده ولي در اين زمان كه مقدار آب كاريز ركن آباد كاهش يافته بجز لوله كشي در قسمتي از باغ چاه حفر گرديده كه مقداري آب مورد نياز اين باغ معتبر و تاريخي را تأمين مي‌كند. در حال حاضر اين باغ در اختيار صدا و سيماي شهر شيراز مي‌باشد .

دانلود با لینک مستقیم
حجم: 43 کیلوبایت
تعداد دانلود: 2
تاریخ: 4-11-1394, 10:25

فعالیت ها

پاره ای از گزارشات در مورد فعالیت های میهن داکس

211

گوگل امروز

759

آنلاین ها

8149

بازدید

452

کاربران

669

خریدها

43057

مقالات

اطلاعات تماس

ایران - بوشهر
میدان رفاه - خیابان دوم
کافی نت طورسینا
تلفن: 33447933-077
میهن داکس را محبوب کنید: