میهن داکس با طعم جدید

به پاس قدردانی از تمامی بازدیدکنندگان و همراهان همیشگی میهن داکس که باعث پیشرفت روز افزون ما و همچنین امیدی برای ادامه بودند بر آن شدیم که این بار محیط میهن داکس را دلنشین تر از گذشته برای کاربران آماده سازیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد لذا چنانچه مورد یا نکته نظری در ضمینه بروزرسانی اخیر میهن داکس دارید آن را از طریق بخش تماس با ما با ما در میان بگذارید
با تشکر - مدیریت میهن داکس دانلود تحقیق


تاریخ:  3 بهمن 1394
تعداد صفحه:   5
قالب بندی : doc
نویسنده:   koreshzadeh
قیمت:  5000 تومان


در يادگارهاي يزد نوشته ايرج افشار آمده است كه مطالعه تواريخ قديم يزد نشان ميدهد كه باغهاي مهم و بزرگ و زيبا از قديمترين ايام در آنجا ساخته مي‌شده و ذكر بسياري از آنها در آن كتب موجودست. از جمله در تاريخ جديد يزد از سي باغ نام رفته ست. ولي افسوس كه اثري از هيچكدام از آنها اكنون برجاي نيست.  
باغ دولت‌آباد يزد از نمونه باغهاي بزرگ ايران است كه در سال 1160 هجري قمري « دوره زنديه » بنا گرديده است. بادگير مرتفع و زيباي آن با ارتفاع 33 متر از سطح زمين بلندترين بادگيري است كه تا كنون شناسايي شده است. اين باغ بزرگ يكي از بنيادها و آبادانيهاي محمد تقي‌خان مشهور به خان بزرگ، سرسلسله خاندان خوانين يزد و مرد مقتدر آن عهد است. او ابتدا قناتي با نام دولت آباد ايجاد كرد و سپس از آب آن قنات باغ دولت آباد را بوجود آورد. قنات تاريخي عظيم و مهم دولت‌آباد داراي قدمتي بيش از دويست سال است كه از احداث پنج رشته قنات تشكيل شده است.

دانلود با لینک مستقیم
حجم: 111 کیلوبایت
تعداد دانلود: 6
تاریخ: 3-11-1394, 13:53

فعالیت ها

پاره ای از گزارشات در مورد فعالیت های میهن داکس

224

گوگل امروز

663

آنلاین ها

9023

بازدید

452

کاربران

669

خریدها

43057

مقالات

اطلاعات تماس

ایران - بوشهر
میدان رفاه - خیابان دوم
کافی نت طورسینا
تلفن: 33447933-077
میهن داکس را محبوب کنید: