میهن داکس با طعم جدید

به پاس قدردانی از تمامی بازدیدکنندگان و همراهان همیشگی میهن داکس که باعث پیشرفت روز افزون ما و همچنین امیدی برای ادامه بودند بر آن شدیم که این بار محیط میهن داکس را دلنشین تر از گذشته برای کاربران آماده سازیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد لذا چنانچه مورد یا نکته نظری در ضمینه بروزرسانی اخیر میهن داکس دارید آن را از طریق بخش تماس با ما با ما در میان بگذارید
با تشکر - مدیریت میهن داکس دانلود تحقیق


تاریخ:  30 مهر 1394
تعداد صفحه:   21
قالب بندی : doc
نویسنده:   pishahang
قیمت:  5000 تومان


شرح مختصر: به موجب اصلاحي قانون تجارت، مصوب 1347 «شرکت سهامي شرکتي است که سرمايه آن به سهام تقسيم شده و مسئوليت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمي سهام آن هاست و طبق حين قانون «شرکت سهامي» شرکت بازرگاني محسوب مي شود و او اين که موضوع عمليات آن امور بازرگاني نباشد». در شرکت هاي سهامي عده شرکا نبايد از 3 نفر کمتر باشد. طبق قانون ياد شده حداقل ميزان سرمايه نيز يک ميليون ريال در شرکت هاي سهامي خاص و پنج ميليون ريال در سهامي عام است بنابراين مشخصات ويژه اين نوع شرکت ها عبارت است از : 1-سرمايه به سهام متساوي تقسيم شده باشد. 2-مسئوليت دارندگان سهام فقط محدود به سهام آن هاست . 3-کليه عمليات شرکت، بازرگاني محسوب مي شود . 4-عده شرکا کمتر از 3 نفر نخواهد بود 5-سرمايه شرکت از مبلغ معيني نبايد کمتر باشد.
 

مسلم است شرکت ها بايد داراي سرمايه باشد و اساس کار هر شرکت تجارتي، سرمايه است . منتهي در اين قسم شرکت ها سرمايه بايد به قسمت هاي مساوي تقسيم شده باشد و هر قسمت را «سهم» مي گويند اگر شرکتي دو ميليون ريال سرمايه دارد بايد به هزار سهم دو هزار ريالي و يا پانصد سهم چهار هزار ريالي تقسيم شده باشد و چنين شرکتي نمي تواند يک ميليون ريال از سرمايه خود را به 500 سهم دو هزار ريالي و بقيه را مثلاً به 250 سهم چهار هزار ريالي تقسيم نمايد در اين گونه شرکت ها، سهامداران لازم نيست که هر يک فقط يک سهم داشته باشند بلکه هر سهامدار مي تواند به هر مقدار دلخواه سهم خريداري نمايد، مثلاً در شرکتي که سرمايه آن به يک صد سهم تقسيم شده است ممکن است يک سهامدار هفتاد سهم و سهامدار ديگر بيست سهم و بقيه سهامداران هر کدام يک سهم يا دو سهم داشته باشد.

مسئوليت دارندگان سهام

در شرکتهاي سهامي سهامداران به ميزان سهام متعلق به خود مسئول هستند و زايد بر آن مسئوليتي ندارند و اگر شرکت به نحوي متضرر گردد که علاوه بر سرمايه مبني هم بدهکار شود صاحبان سهام ملزم به پرداخت ديون شرکت نخواهند بود اگر شرکتي که سرمايه آن دو ميليون ريال است ورشکست شود و به نحوي که پانصد هزار ريال با احتساب سرمايه کسري ايجاد شود طلبکاران حق مطالبه از سهامداران را نخواهد داشت زيرا شخصيت و اعتقاب سهامداران به هيچ وجه در شرکت دخالتي ندارد.

فعالیت ها

پاره ای از گزارشات در مورد فعالیت های میهن داکس

11

گوگل امروز

341

آنلاین ها

32292

بازدید

452

کاربران

669

خریدها

43057

مقالات

اطلاعات تماس

ایران - بوشهر
میدان رفاه - خیابان دوم
کافی نت طورسینا
تلفن: 33447933-077
میهن داکس را محبوب کنید: