میهن داکس با طعم جدید

به پاس قدردانی از تمامی بازدیدکنندگان و همراهان همیشگی میهن داکس که باعث پیشرفت روز افزون ما و همچنین امیدی برای ادامه بودند بر آن شدیم که این بار محیط میهن داکس را دلنشین تر از گذشته برای کاربران آماده سازیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد لذا چنانچه مورد یا نکته نظری در ضمینه بروزرسانی اخیر میهن داکس دارید آن را از طریق بخش تماس با ما با ما در میان بگذارید
با تشکر - مدیریت میهن داکس دانلود تحقیق


دسته بندی:  عمومی / رشته های پزشکی
تاریخ:  27 مهر 1394
تعداد صفحه:   10
قالب بندی : doc
نویسنده:   pishahang
قیمت:  5000 تومان


شرح مختصر: وبا يک بيماري اسهالي واگيردار و خاص انسان است که توسط نوعي باکتري بنام ويبريوکلرا ايجاد مي شود . اين بيماري در صورت عدم پيشگيري و درمان به موقع و مناسب ، بسيار کشنده است . اين بيماري بيشتر در نقاط گرم و مرطوب و در تمام ماههاي سال به خصوص از ارديبهشت تا آبان ماه ديده مي شود . بيماران وبايي به طور مشخص دچار اسهال آبکي همراه با کم آبي شديد مي شوند . * علائم باليني و خصوصيات باليني بيمار مبتلا به وبا چيست ؟ ·اسهال آبکي حجيم و سريع السير و جهنده ، با دفعات اجابت مزاج غيرقابل شمارش و بسيار زياد ·اسهال بدون تب و بدون دل درد و بدون زور و پيچ شکم ·استفراغ بدون حالت تهوع قبلي ·گرفتگي ( اسپاسم ) و درد عضلات پشت ساق پا  

در صورت عدم جايگزيني سريع مايعات و الکتروليت هاي بدن ( سديم ، کلر ،‌پتاسيم و ... ) ۲۵ تا ۵۰ درصد از موارد مبتلا به بيماري وبا منجر به مرگ مي شوند .

حدود ۹۰٪ بيماران بدون علامت بوده و يا اسهال خفيف دارند ولي در صورت اسهال آبکي شديد ، از اولين مدفوع شل تا شوک ۴ تا ۱۲ ساعت و تا مرگ ۱۸ ساعت تا چند روز بيشتر طول نمي کشند .

اولين شکايت بيمار ، احساس پري و غرغر شکم است سپس اسهال آبکي شبيه آب برنج و اکثراً بدون بو ايجاد ميشود .

* راههاي انتقال بيماري وبا و منابع شايع اين بيماري چيست ؟

الف ) راه تماس مستقيم :

بيماري مي تواند از طريق دست هاي آلوده ، تماس با مواد دفعي و استفراغ بيماران و يا وسايل و لوازم آلوده به مدفوع بيمار منتقل شود .

[tags]
کلمات کلیدی:  
[tags]

فعالیت ها

پاره ای از گزارشات در مورد فعالیت های میهن داکس

20

گوگل امروز

79

آنلاین ها

4019

بازدید

452

کاربران

669

خریدها

43057

مقالات

اطلاعات تماس

ایران - بوشهر
میدان رفاه - خیابان دوم
کافی نت طورسینا
تلفن: 33447933-077
میهن داکس را محبوب کنید: